Tranacix

KREM TRANACIX

Tubka 30 g.

3% kwasu traneksamowego, rewolucyjna formuła stworzona z myślą o niedoskonałościach w zabarwieniu skóry.

Aktywne składniki:

Kwas traneksamowy jest od dawna stosowany jako tradycyjny lek hemostatyczny.

wskazania:

Kwas traneksamowy jest znany w medycynie jamy ustnej, gdzie stosuje się go w leczeniu melanodermii. Jego systemowe stosowanie w dermatologii jest ryzykowne z powodu rzadkich, choć poważnych skutków ubocznych podania doustnego, które obejmują zator tętnicy płucnej, zakrzepicę żył głębokich, zawał serca lub udar mózgu.

WŁAŚCIWOŚCI:

Plazmina będąca jedną z proteaz obecnych w surowicy krwi wspomaga wewnątrzkomórkowe wydzielanie kwasu arachidonowego, prekursora prostanoidów, a także podnosi poziom hormonu alfa-melanotropowego, powstającego z proopiomelanokortyny.

 

Kwas arachidonowy i hormon alfa-melanotropowy mogą aktywować syntezę melaniny przez melanocyty. Dlatego uważa się, że działanie antyplazminowe kwasu traneksamowego odgrywa pewną rolę w miejscowej skuteczności leczenia melanodermii.SPOSÓB UŻYCIA:

Krem TRANACIX stosuj w problematycznych miejscach na doskonale oczyszczoną skórę dwa razy dziennie, rano i wieczorem. Delikatnie wmasuj krem, aby ułatwić jego wchłanianie. Po całkowitym wchłonięciu, można nałożyć makijaż.

 

DOWODY KLINICZNE

Skuteczność 3% kwasu traneksamowego w leczeniu melanodermii oceniano w wielu badaniach klinicznych.

2% kwasu traneksamowego 2x dziennie. Za Kim z zespołem, 2016.

3% kwasu traneksamowego 2x dziennie. Za Ebrahimi z zespołem, 2014.

3% kwasu traneksamowego 2x dziennie. Za Steiner z zespołem, 2009.